Europese regelgeving LED en Xenon verlichting

Europese regelgeving LED en Xenon verlichting

MAG IK XENON OF LED INBOUWEN IN MIJN VOERTUIG?

Xenon en LED verlichting mag alleen geplaatst worden in uw voertuig als deze hiervoor gemaakt is. Alle Xenon verlichting met een H-fitting (H7, H4, H1) zijn niet bestemd voor de openbare weg. Dit is zo vanwege de Nederlandse wetgeving 'Regeling voertuigen' (Artikel 4.1 en 4.2 van de regeling voertuigen) waarin Europese richtlijnen en verordeningen op het gebied van verkeersproducten zijn opgenomen. De wegenverkeerswet 1994 is hier van toepassing.

LAMPEN MET H FITTING ZIJN NIET TOEGESTAAN OP DE OPENBARE WEG

De Europese verordening geeft aan dat Xenon lampen met een H-fitting niet gebruikt mogen worden voor de openbare weg, omdat deze lampen geen gloeidraad hebben. Hetzelfde geldt ook voor LED verlichting die bijvoorbeeld in een T-fitting worden geplaatst. Dit betekent dat lampen met dergelijke fittingen volgens deze regels niet gebruikt mogen bestaan op de openbare weg. Dit type lampen hebben geen ECE Keurmerk (Europees keurmerk). 

Dit betekent dat de lampen niet bestemd zijn voor gebruik op de openbare weg. Deze lampen zijn uitsluitend te gebruiken buiten de openbare weg.  

Heeft u nog vragen over het inbouwen van Xenon of Led lampen? Neem dan contact met ons op.

VCTparts.nl maakt gebruik van cookies om onze website te verbeteren, om het verkeer op de website te analyseren en om de website naar behoren te laten werken. Door op Ja te klikken, geef je toestemming voor het plaatsen van alle cookies zoals omschreven in ons privacy- en cookiebeleid.